איך להתגרש ולשמור על טובת המשפחה

אם גם אתם עמדתם לפני שנים ביחד מתחת לחופה והייתם בטוחים שהאיחוד ביניכם יימשך לעד, ברור מדוע לא פשוט לכם להשלים עם החלטה כמו גירושין. חוששים שזה הולך להיות תהליך הרסני? מתלבטים האם יש דרך טובה ונכונה יותר לצלוח את העניין הזה? עיינו במאמר שלפניכם ותקבלו את כל התשובות לעניין.

לא תמיד גירושין חייבים לכלול דיונים בבתי משפט

הדבר הראשון שכדאי לדעת על הליך גירושין, זה שלא תמיד חובה לעשות זאת עם סוללה של עורכי דין ועם אינספור דיונים שמתקיימים בבתי המשפט השונים. יש אומנם אנשים שיבחרו לעשות זאת בצורה כזאת ויריבו על כל אותם ארונות הזזה שהם קנו הביתה בזמנו, אך אפשר גם אחרת, וכדאי לזכור זאת. משמעות הדברים היא שאם אתם יכולים לפנות אל מגשר, להיעזר בניסיון שלו ובידע שלו ובצורה כזאת להגיע להבנות והסכמות בלי יותר מידי ויכוחים, זה כדאי. אומנם זה נכון שלא פשוט להתחיל דרך חדשה בחיים אך מצד שני, אם הגעתם למסקנה שאתם לא יכולים יותר להיות ביחד כדאי שתצאו להתחלה החדשה שלכם כמה שיותר מהר.

 

לאיזה מגשר כדאי לפנות?

אם תעשו חיפוש מהיר אתם תראו שלא מעט אנשי מקצוע מציעים לכם שירות בתחום הגישור. עם זאת, כמובן שלא עם כל מגשר גירושין תרגישו בנוח ולא עם כל אחד תרגישו שאתם במקום הנכון. לכן, אם אתם יכולים לברר כמה שיותר פרטים אודות המגשר שלכם, למה שלא תעשו זאת? בדקו, לדוגמא, האם מדובר על איש מקצוע שכולם מכירים? והאם מדובר על אדם שיש לו מוניטין בתחום? האם, כאשר אתם יושבים מולו במשרדו, אתם מרגישים שאתם במקום הנכון? והאם אותו מגשר נותן לכם תחושה שיש לכם על מי לסמוך? המגשר צריך להיות, מצד אחד, איש מקצוע שמכיר את התחום הזה לעומק אך מצד שני, הוא גם חייב להיות אדם רגיש שמבין מה אתם עוברים. לכן יש טעם לבחון את הדברים לעומק ולבחור רק מגשר שלא יאכזב אתכם.

איך להתגרש ולשמור על טובת המשפחה
איך להתגרש ולשמור על טובת המשפחה

האם זה יקר?

כמובן שבין אם תפנו לתהליך של גישור ובין אם תיפרדו אחרי תהליך משפטי ארוך, זו גם הולכת להיות הוצאה כלכלית לא קטנה. עם זאת, החדשות הטובות הן שלא תמיד חובה לשלם על כך הון, ואין ספק שאם תתגרשו בתהליך גישור, זה גם ייצא לכם הרבה יותר זול. מרגישים לא נוח לדבר על העלויות עם המגשר שלכם? אם כך, הסירו דאגה מלבכם, כי כולם עושים זאת. רוב האנשים לא רק שואלים מראש כמה יעלה התהליך, אלא גם מתמקחים ואפילו משווים מחירים. לכן רצוי שתעשו את זה גם אתם, כי אם תוכלו לחסוך בעלות התהליך, זה יעשה למשפחה שלכם רק טוב, אז למה לא?

איך להתגרש ולשמור על טובת המשפחה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא