גירושין בהסכמה

הרבה מאוד אנשים בישראל מתחתנים גם כאשר הם אינם מוכנים לכך מנטלית. המון אנשים צעירים נכנסים למערכות יחסים מחייבות, לא מהסיבות הנכונות ולכן, שיעור הגירושין בישראל הוא כל כך גבוה, כ – 30 אחוזים מהזוגות המתחתנים.

מהר מאוד אנשים מגלים כי הליך הגירושין הוא אינו פשוט כמו פרידה מבן או בת הזוג. יש לבצע חלוקות של נכסים וכספים, והמצב כמובן מסתבך כאשר יש ילדים. כדי לעבור את התהליך בשלום, ניתן לבצע תהליך של גירושין בהסכמה כדי לסיים את העניין מהר ולהמשיך הלאה בחיים.

מהו הליך גירושין בהסכמה

תהליך גירושין בהסכמה הוא למעשה סוג של תהליך גישור מתקדם. הזוג פונה למשרד המתמחה בתחום מתוך הבנה שכדאי מאוד לפנות לדרך השלום, ולא לדרך המלחמה. גירושין בדרך הקשה יכולים להיות יקרים מאוד, וכאלו שפוגעים בשני הצדדים וגרוע מכך – פוגעים בילדים.

לכן, הזוג מבין שהוא חייב לעשות את הכל, על אף הקשיים וההסכמות, כדי להפריד כוחות, ולבצע חלוקה כמה שיותר שווה של הסדרי הראייה וחלוקת הנכסים, לטובתם ולטובת הילדים שלהם. זה נשמע קשה, אבל זה בהחלט אפשרי.

מעטפת שירותים של גירושין בהסכמה

במהלך הליך של גירושין בהסכמה למעשה נכנס הזוג למעטפת של שירותים למען השגת הגישור. הזוג מקבל שירות פסיכולוגי ושירות משפטי מהמעלה הראשונה, ויכול להתנהל בצורה מסודרת למרות המחלוקות.

בשלב הראשון, אפשר לשים את כל המחלוקות העיקריות על השולחן ולנסות לפתור אותן בצורה הכי נכונה שניתן. כאשר מוציאים את הפיל מהחדר ונוגעים בנקודות המרכזיות, אפשר להמשיך בצורה טובה ונכונה יותר לשלבים הבאים.

 

הדבר החשוב ביותר בהליך גירושין בהסכמה

הדבר הכי חשוב עבור מרבית הזוג המתגרשים אלו הילדים. אנשים רוצים לייצר מצב בו הילדים מקבלים את כל מה שהם צריכים על מנת להיות מאושרים ולהמשיך לגדול בסביבה בריאה.

כאשר אנשים נכנסים להליכי גירושין ארוכים וקשים, הילדים הם אלו שמשלמים את המחיר ולעיתים, אף משמשים ככלים לפגיעה של הורה אחד באחר. בהליך של גירושין בהסכמה שמים את הילדים במרכז ויוצרים עבורם מקום טוב לחיות בו, הן פיזית, והן מנטלית, עם שני הורים מתפקדים ומעורבים בחייהם.

גירושין בהסכמה
גירושין בהסכמה

נושא הכסף בהליך גירושין בהסכמה

אחד האלמנטים החשובים ביותר של הליכי גירושין בהסכמה הוא הכסף. הליך גירושין הוא הליך יקר, שיכול רק ללכת ולהפוך יקר יותר, אם לא פונים להליך של גירושין בהסכמה בצורה מסודרת.

אם פונים לבית המשפט לענייני משפחה, יש צורך בתשלום עלויות משפט וייעוץ משפטי, אשר יכולים לגרום להפסדים עצומים, עוד לפני חלוקת הנכסים, שעלולה להיות חד צדדית בחלק מהמקרים.

בהליך גירושין בהסכמה ניתן לראות שהעלויות הן אינן גבוהות במיוחד והתשלום הולך לדברים חשובים, כמו ייעוץ שחותר לפתרון או סיוע פסיכולוגי לילדים.

 

גירושין בהסכמה הם דרך ליצור שקט במשפחה

הליך גירושין בהסכמה יוצר שקט במשפחה, ובחיים החדשים של כל המעורבים בדבר. גם אם לאחר הגירושין ימצאו בני הזוג זוגיות חדשה ואף יולידו ילדים, אין זה אומר שהילדים מהנישואים הראשונים ייפגעו.

הליך של גירושין בהסכמה מגיע להסדר בכל אספקט בחיים, וזה לא כולל רק את האספקטים החומריים, אלא גם את האספקטים הרגשיים, של הסדרי ראייה עם הילדים, ותשלום מזונות בהם האב יכול לעמוד.

 

גירושין בהסכמה – משותף לכל המגזרים

יש המון סוגים של מערכות יחסים בארץ, וזה כולל נישואים אזרחיים ונישואים של חסרי דת בישראל. לכל סוג כזה יש הליך גירושין מוסדר משלו. אנשים מהדת המוסלמית מתגרשים אחרת מזוגות אשר התחתנו בצורה אזרחית מחו"ל.

בנוסף, זוגות חסרי דת, למשל, יכולים להתגרש בצורה פשוטה אצל רשם הזוגיות, ללא כל נגיעה באספקט הדתי. עם זאת, התהליך הנוגע לנכסים, לכספים ולילדים הוא זהה בכל מקום, וצריך להסתיים עם הסדר טוב ונכון לכל הצדדים המעורבים. במקרי קיצון, כאשר הליך גירושין בהסכמה אינו מתגבש, יש ללכת לבית המשפט לענייני משפחה כדי לפתור את הפלונטר.

 

הפלטפורמה הנכונה להליך גירושין בהסכמה

אחד הדברים החשובים ביותר בכל הליך גירושין הוא הנוחות והמסגרת שבה מתגרשים. יש הבדל בין הליך שמתנהל בבית המשפט או במשרד קודר של עורכי דין, ובשעות לא נוחות שגוזלות שעות עבודה, לבין הליך של גירושין בהסכמה שנערך בסביבה נעימה, תחת אנשים בעל רצון חיובי, ובשעות גמישות מאוד למען הזוג המתגרש. גם אם מערכת היחסים הייתה עכורה, בעזרת תהליך של גירושין בהסכמה אפשר למצוא את הנחלה ולהגיע לסיום הקשר על הצד הטוב ביותר.

 

היררכיית החשיבויות בתוך הליך גירושין בהסכמה

כל הסכם גירושין הוא שונה במהותו, מכיוון שלכל אחד מאיתנו יש סולם היררכיה שונה. יש אנשים שחשוב להם להישאר ולגור בבית מסוים באזור מסוים, ואחרים שיעדיפו לצאת לאזור מרוחק יותר. יש אנשים שירצו הסדר משמורת אחד, ואחרים ירצו אחר. הרצונות והכוונות הן שונות ולכן, רק הליך גישור נכון יכול לפתור את הבעיה הזו.

הליך גירושין בהסכמה מתמקד במה שטוב לכל המעורבים, ואיך אפשר להגיע אל דרך המלך ללא התערבות חותכת וללא שיקולים רגשיים, של שופט בבית המשפט. זה נראה דמיוני, לבטח אם הנישואים הסתיימו בצורה רעה מאוד, אך זה בהחלט אפשרי כאשר מבינים מהי האלטרנטיבה.

 

גירושין בהסכמה כדרך לאחות את הקרע

בין זוגות מתגרשים יש קרעים מסוגים שונים. יש אנשים שהקשר פשוט הלך ודעך, ואנשים בהם הקשר פשוט התדרדר והפך עוין עם השנים. יש אנשים שחוו בגידה או גניבה של כסף, ואופי הפרידה משפיע מאוד על אופי הגירושין.

יש זוגות שלא מוכנים לדבר אחד עם השני ואחרים שמתקשרים רק דרך עורכי דין. כדי לא להיכנס למערבולת שקשה מאוד לצאת ממנה, שווה לשים את כל המשקעים בצד, להיכנס להליך של גירושין בהסכמה וללכת כל אחד לדרכו כאשר הוא אינו מחויב לצד השני, מעבר לרווחת הילדים, אם יש כאלו.

 

גירושין בהסכמה לגישור והפרדת כוחות בצורה נכונה

היכולת של אותם משרדי גישור לספרק הליך נעים של גירושין בהסכמה היא חשובה מאוד, ופונה לאנשים הגיוניים ואינטיליגנטיים, שלא רוצים להיכנס לוויכוחים אין סוף עם בן או בת הזוג. אותם אנשים גם מבינים את חשיבות סיום ההליך בצורה מהירה, זולה וכזו שלא תפגע בילדים.

חשוב להבין את האלטרנטיבה, לשים את האגו בצד ולראות שזוהי הדרך האופטימלית לפרק את החבילה ולהגיע להסדר שיהיה מצוין לכל הצדדים ולצרכים של כל המעורבים בדבר. יש האומרים כי גישור הוא סוג של שליחות, ויש בכך מן הנכון, שכן מדובר ביכולת להשכין שלום איפה שיש מתח רב, ולעשות זאת בתור צד שלישי בלתי תלוי.

 

לעשות זאת נכון: הליך גירושין בהסכמה

הליך של גירושין בהסכמה הוא לא הליך שכולם מכירים ויודעים על קיומו. כאשר מחליטים על פרידה, חשוב להבין את כל האופציות ולראות, ביחד עם בן או בת הזוג, איך אפשר לייצר פלטפורמה נעימה להפרדת כוחות.

ההליך הוא אינו פשוט רגשית ויש לחצים הקשורים לפן הכלכלי של העניין, כולל רווחת הילדים. עם זאת, זוהי הדרך הטובה ביותר לבצע את הדברים ולראות כי גם אחרי גירושין קשים, כולם יכולים לחיות בשלום אחד עם השני.

הליך גירושין בהסכמה הוא בעצם סוג של הליך גישור מתקדם. בהליך זה, שני בני הזוג מגיעים אל עורך דין שמתמחה בתחום בידיעה כי הם מעוניינים להיפרד בדרך של שלום ולא במלחמה. גירושין בהסכמה עשויים להקל על שני בני הזוג בהתמודדות עם ההליך שצפוי להם בהמשך וגם כמובן, עשוי להקל על הילדים.
בעת הליך גירושין מסוג זה, בני הזוג עטופים על ידי אנשי מקצוע מתחומים שונים שמסייעים להם לעבור את ההליך על הצד הטוב ביותר. מדובר בדרך כלל בפסיכולוג שמלווה את שני בני הזוג ועורך דין שמלווה אותם ומסייע להם להתנהל באופן מסודר למרות המחלוקות הקיימות.
מרבית הזוגות שבוחרים בהליך גירושין בהסכמה, רואים את הצורך של הילדים שלהם לפני הכול. ברוב המקרים, בני הזוג מעוניינים ליצור מצב שבו הילדים יוכלו להמשיך לגדול בסביבה בריאה מבלי לפגוע בהם (זאת בניגוד לגירושין שנערכים ללא הסכמה מצד שני בני הזוג שעלולים להביא לתוצאות הרסניות עבור הילדים).
ברוב המקרים העלויות הכספיות בהליך של גירושין בהסכמה אינן גבוהות משום שנחסך מבני הזוג לשלם על עלויות משפט וייעוץ משפטי ארוך טווח (מצב שעשוי להביא אותם להפסדים עצומים של כסף). בעת פרידה בהסכמה, התשלום עובר לייעוץ שמסייע לבני הזוג ולילדיהם בעת ההליך המורכב.
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא