3 סיבות נפוצות לפסילת צוואה

למרות שברור לכול כי צוואה היא מסמך מחייב אשר משקף בצורה הטובה ביותר את הכוונות והרצונות של אדם בדבר עיזבונו לאחר מותו, לעיתים צוואה לא מספיק ברורה או אפילו לא חוקית ועל כן, ניתן להביא לכדי פסילתה לאחר עתירה מסוימת או לאחר בחינה של הצוואה. ישנן כמה סיבות נפוצות לפסילת צוואה אשר במהלך ניסוחה כדי להכיר אותן ולהימנע מהגעה אליהן כך שלאחר לכתכם, הצוואה באמת תתממש כמו שאתם מקווים שהיא תתממש.

 

פסילת צוואה והחלטה לא לממשה

צוואה היא מסמך בעל אופי חוקי לכול דבר ועל כן חייבים לפעול לפיו אחרי שאדם הולך לעולמו. לפניכם כמה סיבות נפוצות אשר יכולות להביא לכדי פסילתה.

 

פסילת צוואה עקב מעורבות אדם בתהליך

ראשית, צוואה חייבת לשקף את רצונו הטהור של האדם אשר מנסח אותה והיא שייכת אליו. בגלל שמדובר במסמך מחייב לגמרי אשר עוסק וקובע בדבר סכומי כסף גבוהים ורכוש רב של אדם אשר כבר לא יכול לטעון או להחליט בדבר רכושו והונו, כאשר אדם אחר מעורב בתהליך, וכאשר ניתן להוכיח זאת, הצוואה מאבדת מחוקיותה עקב כך שניתן לטעון כי הוא איים או הכריח את כותב הצוואה לכתוב משהו מסוים או לערוך שינויים שהוא לא בהכרח רצה בהם.

 

פסילת צוואה עקב סתירות

הצוואה חייבת להיות מנוסחת בצורה ברורה וחד משמעית בדומה לחוזה אשר עורכים בין אדם אחד לאחר. כאשר יש בצוואה סתירות מסוימות אשר מהוות פירצה לאי הבנות, עקב כך שלא ניתן לשאול את מנסח הצוואה כי הוא כבר לא בין החיים, הצוואה פשוט תבוטל והעיזבון יחולק על פי חוקי מדינת ישראל.

 

פסילת צוואה עקב הוראות לא חוקיות

צוואה כמובן כוללת החלטה וחלוקה של הרכוש והעיזבון אך היא יכולה לכלול גם כול מיני הוראות והחלטות אשר יכולות להיות בעלות אופי לא חוקי ובעצם להוביל לכדי פשע את היורשים הכתובים בירושה על מנת שיקבלו את מה שמגיע להם על פי הצוואה. כמובן שזאת לא חוקי ומביא לכדי פסילת צוואה. ההוראות הללו יכולות להיות החל מביצוע פשע ברור כדוגמת פגיעה באדם אחר, אך גם העלמות מס לדוגמא או פשעים פיננסיים שלא תמיד ברורים ככאלה יכולים לגרום לפסילה.

 

עורך דין דיני ירושה

על מנת לוודא את תוקף צוואה וירושה לפני שתלכו לעולמכם ותשאירו את כול הטיפול בעיזבונכם ויורשיכם בידי מנהלי עיזבונות או עורכי דין שלא בהכרח מכירים אתכם, כדי מאוד ליצור קשר עם עורך דין העוסק בדיני ירושה על מנת שהוא ילווה אתכם בהליך הכתיבה ויוודא כמה שאפשר שאכן הצוואה שלכם תצא לפועל כפי שאתם רוצים ומתכננים ולא תבוטל לאחר מותכם בגלל טעויות שאפילו לא ידעתם או התכוונתם לשלב בצוואה אך מהוות סיבות לביטולה.

רָצוֹן

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עורך הדין שישמור לכם על הירושה

ירושה זה כל הרכוש והנכסים שאדם משאיר אחריו כשהוא הולך לעולמו. זה יכול להיות כסף, בתים, מכוניות, תכשיטים, ואפילו חפצים בעלי ערך רגשי. ולמה צריך