מהם השלבים להתחלת תהליך חדלות פירעון

חוק חדלות הפירעון ושיקום כלכלי החליף בעצם את פקודת פשיטת הרגל אשר הייתה מונהגת בארץ עד ספטמבר 2019.

במסגרת החוק החדש שנכנס לתוקפו חלו מספר שינויים באופן בהגשת תביעות חוב אשר מגישים הנושים נגד החייבים להם בתהליכי חדלות פירעון.

 

הגשת תביעת חוב

תביעת חוב היא התביעה שמוגשת על ידי הנושה כנגד החייב, מטרת התביעה היא להיכלל ברשימת הנושים התובעים את הזכות שלהם לקבלת כספי גבייה המופקדים בקופת כינוס ומעברים לנאמן הממונה על חלוקת הכספים. באתר של עורך דין בנתניה מאור לוי תוכלו למצוא מידע נרחב בנושא ובנוסף לקבל את שירותיו המקצועיים בתחום. חדלות פירעון הוא חוק המאפשר לחייבים להחזיר חלק מהחובות שלהם ובסיום התהליך להיות פטורים משאר החובות.

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

החוק יצר בעצם הליך חדש של פשיטת רגל, המטרה הראשונית שלו היא לשקם ולהוביל את היחיד או את החברה לדרך חדשה ללא חובות כלכליות. החוק מתייחס לזכויות החייב וזכויות הנושים אך הוא נותן קול לסיבות שאולי מוצדקות שבגינן החייב נקלע למצוקה כלכלית. על מנת שהנושה יוכל לקבל ולהזדהות עם קריסתו הכלכלית של החייב ולבוא לקראתו מומלץ להעביר את המידע הנ"ל דרך עורך דין מקצועי בתחום.

 

מתי זה הזמן הנכון לפנות לעורך דין

אם נקלעתם לחובות כלכליים, מקבלים אזהרות על עיקולים או שעצרו לכם פעולות במסוימות בחשבון או בעצם כל פעולה שהנושים נוקטים בפניכם ואין ביכולתכם לסגור את החובות זהו הזמן המאוחר ביותר שכדאי להתקשר לעורך דין חדלות ופירעון. עורך הדין ירכז את כל החובות שלכם במסגרת הליך אחד אשר יאפשר לכם לעכב את ההליכים והעיקולים נגדכם.

 

איך פותחים בקשה לתיק חדלות פירעון

יחד שצבר חובות בסכום הנמוך על 150,000 שקלים רשאי להגיש בקשה ללשכת ההוצאה לפועל וההליך יתנהל בלשכה, יחיד שצבר חובות מעל הסכום הנ"ל יגיש את בקשתו והתהליך יתנהל בבית המשפט לשלום. תנאים למתן צו פתיחת הליכים ליחיד הם:

  1. החייב הינו אדם יחד ואינו תאגיד.
  2. חובת החייב עולים על סכום של 49,853.2 שקלים או מתחת לסכום בנסיבות מיוחדות.
  3. החייב בעל זיקה מוכחת לישראל – מגורים, ניהול עסקים או נכסים וכו'.

 

הגשת הבקשה

בהגשת הבקשה על היחיד לפרט על הוצאותיו והכנסות, מצב אישי, מצבת זכויות ונכסים ובנוסף תצהיר הסתבכות כלכלית ובו מפורטת קריסתו הכלכלית, טופס המפרט את נכסיו מלשכת מיסוי המקרקעין ודוחות תיקים המתנהלים נגד החייב בלשכות הוצאה לפועל ובתי המשפט.

 

לסיכום

חדלות פירעון הוא המצב בו כל ההכנסות החודשיות של היחיד או החברה לא מכסות את ההוצאות החודשיות, מצב זה הופך למתמשך עקב גדילתם של החובות וכאן מגיע מקומו של עורך דין מקצועי שיסייע לכם לצמוח מהקריסה.

זכוכית מגדלת

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא