למה חשוב לבחור עורך דין מקצועי ?

מערכת המשפט הישראלית היא אחת מרשויות השלטון במדינה. תפקידיה של רשות זאת הם מגוונים מאוד וחולשים על תחומי חיים רבים במדינה. מטעם זה רבים מאיתנו ייפגשו עם מערכת המשפט בשלב זה או אחר של חיינו. במאמר שלפניכם נסביר מדוע חשוב מאוד לבחור עורך דין מקצועי, בכדי שילווה אותנו במפגשים עם מערכת זאת. 

 

חשיבותו של עורך הדין בתביעה והגנה

המפגש עם בתי המשפט הישראלים נעשה באחת משתי דרכים. הראשונה היא במעמד של תובע והשנייה היא בתור נתבע. גם במקרה הראשון וגם במקרה השני, יש חשיבות רבה לייצוג על ידי עורך דין מקצועי ובעל ותק בתחום. רמת המקצועית, המומחיות והוותק של עורך הדין שייצג אתכם, תקבע במידה רבה את התפתחות ההליך ואת התוצאות שלו.

חילקנו את תפקידיו הקלאסיים של עורך הדין ובפסקאות הבאות נסביר על החשיבות של עורך דין מקצועי בכל אחד מהם.

 

תפקידו של עורך הדין לפני הגשת התביעה

אחד התפקידים החשובים ביותר של עורכי דין, הוא ייעוץ לפני הגשת תביעה והכנת תיקי תביעה לשם הגשתם לבית המשפט. ייעוץ עם עורך דין מקצועי הוא חשוב מאוד. זאת משום שעורך דין מומחה וותיק, יוכל להגיד לכם כבר מראש האם כדאי להגיש את התביעה ומה הם הסיכויים שהיא תתקבל על ידי בית המשפט. לדוגמא, אם אתם מאמינים שנפגעתם על ידי רשלנות רפואית, תוכלו להיכנס אל www.yashar-law.co.il, בכדי לקבל ייעוץ משפטי ראשוני בנושא.

 

תפקידו של עורך הדין בזמן המשפט

אם החלטתם להגיש תביעה או שהוגשה נגדכם תביעה, ייצוג משפטי איכותי הוא אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם להשיג. עורך הדין בעצם מדבר בשם הלקוח שלו בבית המשפט ומנסה להשיג בעבורו את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. עורכי דין שיש להם הכשרה אינטנסיבית, ניסיון רב שנים והבנה של החוק ומערכת המשפט בצורה עמוקה, יצליחו להשיג ללקוחות שלהם פסקי דין חיוביים מבחינתם.

 

עורך דין מקצועי לליווי הליכים משפטיים שונים

ישנם גם הליכים משפטיים שאינם מתבצעים בבית המשפט, וגם בהם יש צורך בליווי משפטי מקצועי ואיכותי. מקרים אלה קשורים בדרך כלל בחתימה על חוזים מסוגים שונים, או בתביעה של זכות משפטית זאת או אחרת שלא באמצעות פנייה לבית המשפט. עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום הרלוונטי, יעזור לכם לבצע את ההליכים האלה בצורה מהירה, מקצועית ומדויקת.

 

המשמעות הכבדה של ייעוץ משפטי נכון – סיכום

עורכי דין הם הדרך של האזרחים לקבל את הזכויות שמגיעות להם ולהטות את הכף לטובתם בעת מפגשים עם מערכת המשפט. תפקידו של עורך הדין מתחיל עוד לפני ההחלטה להגיש את תביעה, במהלך המשפט עצמו וגם בהליכים משפטיים שאינם נעשים בבית המשפט. ייצוג משפטי מקצועי, על ידי עורך דין בעל ותק ומומחיות, הוא חשוב מאוד ויכול לחסוך לכם נזקים רבים.

עורך דין מקצועי

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא