בית / בלוג / מה בין גישור לבין הסכם יחסי ממון?

על כל צרה זוגית שלא תבוא – הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

יוסי הגיע לגישור עם סיפור קלאסי עבור הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, הוא הסכם שלוקח בחשבון מצב

בו שני בני זוג המנסים  לשקם את הזוגיות שלהם, יחליטו בסופו של דבר (שניהם או אחד מהם) כי הם רוצים להתגרש. במקרה כזה, יהיה הסכם מוכן מראש שיחסוך זמן ואנרגיות בהמשך.

יוסי ורונית באמצע שנות ה-40 לחייהם, עם שלושה בנים קטינים, עברו משבר בזוגיות

משבר, שלטענתו של יוסי נבע מ"מהפך רגשי" של רונית. הרקע למהפך- קשר של רונית עם חבר לעבודה שגילה יוסי. קשר, שעל אף שרונית מכנה אותו "אפלטוני", לימד אותה שהיא לא מסופקת בזוגיות איתו וחסר לה בן זוג שהוא חבר תומך, מפרגן, מבין, אחד שיקשיב לרחשי ליבה ולא רק יתקשר עמה בענייני הבית והילדים.

רונית החלה טיפול פרטני, ושניהם פנו לטיפול זוגי. לאחר מספר קטן של פגישות הם החליטו  לקחת פסק זמן מהטיפול הזוגי. הסיבה היא, שרונית רצתה לקחת פסק זמן כדי לקבל החלטה מה היא רוצה. בעוד רונית חושבת מה היא רוצה, הרגיש יוסי כי העובדה שההחלטה היא בידיה של רונית (הוא היה מוכן ללכת לטיפול זוגי ולנסות לענות על הצרכים הרגשיים של רונית), יחד עם תחושתו שהקשר שלה עם החבר לעבודה לא גמור, משגעות אותו והוא לא יכול לעמוד בטלטלה הזו יותר.

עם הסיפור והטלטלה פנה יוסי להליך של גישור לגירושין. הסיפור היה "תפור" על הליך של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין אבל יוסי רצה להתגרש.

רונית ויוסי התחילו להגיע לפגישות כדי לנסח הסכם של גישור לגירושין.

הם הראו הרבה כבוד הדדי ורצון שכל אחד מהם יישאר הורה משמעותי בחיי הילדים ויהיה איתם בקשר קרוב. הם הסכימו למכור את הדירה ולחלוק במה שיישאר לאחר סגירת המשכנתא והחובות שווה בשווה. הם הסכימו שכל אחד יישאר עם הזכויות הפנסיוניות שצבר. פער קטן היה ביניהם לגבי גובה דמי המזונות והמדור. סגרנו את עניין ההסדרים הזמניים לתקופה אחרי שיוסי יעזוב את הבית והם ביקשו שאתחיל לכתוב את הסכם הגירושין ונשלים את הסכומים הסופיים במפגש הבא.

המפגש הבא בושש להגיע. תקופת חגים וחוסר במסמכים מסויימים שהיה עליהם להמציא עכבו אותו. ובכל זאת, אחרי חודשיים הגיעה שיחת טלפון מיוסי.

שיחה, כך התברר, הביאה עמה טוויסט חיובי בעלילה. הוא עזב את הבית למשך חודש, אבל, בהסכמה משותפת, חזר הביתה. הוא ורונית עובדים כעת על שיקום הקשר הזוגי ביניהם אבל על כל צרה זוגית שלא תבוא, הם רוצים לעשות הסכם שלום בית ולחילופין גירושין מאחר ומרבית הסעיפים לגבי הגירושין כבר היו מוסכמים.

אם יקלעו בעתיד רונית ויוסי למשבר נוסף הם לא יצטרכו לחזור לשולחן המו"מ. הסכם שלום בית ולחילופין גירושין הוכן. בני הזוג חתמו עליו והוא אושר כדין בבית המשפט. בינתיים לזוגיות שלום.

 

 

תגיות:

נכתב ע”י

עלמה שרון