בית / בלוג / טובת הילדה – הסכמה על גישור אחרי גירושין

נעמי ואלעד גרושים מזה 6 שנים.

הם נישאו כשאלעד היה בן 35 ונעמי בת 39. בסך הכל היו נשואים 4 שנים. מנישואין אלו נולדה הגר, ילדה מהממת בת 10.

נעמי ואלעד התגרשו בהליך של גישור גירושין בהסכמה. בהסכם הגירושין נקבע כי

אלעד ישלם עבור הגר דמי מזונות בסך 2,000 ₪ , מדור בסך 1,000 ₪ ומחצאיות, סכום המצטבר ל- 4,080 ₪ בחודש אותו משלם אלעד גם כיום.

מערכת היחסים בין אלעד לנעמי טובה. אלעד רואה את הגר פעמיים בשבוע. זמן שכולל גם  לינה וכן כל סופ"ש שני. הם מתקשרים ביניהם בישירות ומנהלים מערכת יחסים הורית מכבדת.

ברבות השנים נישא אלעד בשנית, לליאת, ולפני חצי שנה נולדו לו תאומים- בן ובת.

מאז לידת התאומים פנה אלעד לנעמי מספר פעמים כדי לדבר איתה על גובה התשלום החודשי, היות והוא התקשה להמשיך ולעמוד בתשלומים.

אלעד עובד כמהנדס ומשתכר 15,000 ₪. אשתו, כרגע, לא עובדת אלא מטפלת בתאומים. הם מתגוררים בדירה שכורה שהם משלמים עבורה 6,000 ₪ בחודש. לאחר תשלומי השכירות והמזונות, נשארים לאלעד ולמשפחתו החדשה רק 5,000 ₪ למחייתם.

נעמי מורה ומשתכרת 8,000 ₪ בחודש. היא מתגוררת בדירה שנרכשה עוד לפני נישואיה לאלעד ושנשארה ברשותה לאחר הגירושין. עבור הדירה משלמת נעמי משכנתא בגובה 2,500 ₪. לאחר קבלת דמי המזונות מגיעה הכנסתה הפנויה של נעמי לגובה של 9,500 ₪.

לתהליך של גישור אחרי גירושין הגיעו השניים מתוך מוכנות לפשרה מסויימת

למרות זאת, היו פערי ציפיות ביניהם. אלעד קיווה כי המזונות ירדו בחצי כלומר ל- 2,000 ₪, בעוד שנעמי חשבה לוותר על 500 ₪ בלבד.

המפתח להסכמה היה נעוץ בהנה כי בין אלעד לנעמי קיימת מערכת יחסים טובה, הם מתקשרים ביניהם בפתיחות, משתפים פעולה ורואים קודם כל את טובתה של הגר.

מערכת יחסים כזו, הבינו שניהם, חבל לקלקל בגלל כסף. מכאן הדרך להתגמשות לטובת הצד השני הייתה קצרה.

נעמי הבינה

שמשפחתו החדשה של אלעד מהווה גם משפחה עבור הגר, שיש בה שני אחים שהיא אוהבת ויהיו שם בשבילה גם בעתיד, וגם ליאת, אשתו של אלעד קיבלה יפה את הגר ומתייחסת אליה כאל חלק מהמשפחה. היא הבינה כי המצב הכלכלי של אלעד כיום, כשהוא אב לשני ילדים נוספים, שונה מהמצב הכלכלי בו הוא היה נמצא בזמן גירושיהם, וזה עניין שלא נלקח בחשבון לפני 6 שנים.

אלעד הבין

כי נעמי היא מפרנסת יחידה בעוד שלו ולליאת יש יכולת פוטנציאלית להגדיל את השתכרותם בעתיד באם ליאת תתחיל לעבוד. הוא העריך את התגייסותה של נעמי לבוא לקראתו ולהפחית את המזונות ב- 25%.

בסופו של דבר הוסכם בגישור כי דמי המזונות, המדור והמחצאיות יפחתו ל- 1,500 ₪ והמדור ל-1,000 ₪. יחד עם המחצאיות לא יעלו התשלומים הכוללים על 3,000 ₪ לחודש.

לאחר שהושגו ההסכמות נכתב תיקון להסכם הגירושין והוא הוגש לבית משפט לענייני משפחה לקבלת אישור כדין.

 

תגיות:

נכתב ע”י

עו"ד אורנה שפטר