בית / שירותים / גישור משפחתי בענייני ירושה

גישור משפחתי בענייני ירושה


כאשר אדם הולך לעולמו קרוביו חבריו ומשפחתו סובלים צער עמוק וכאב בגין לכתו. הסבל, העצב והכאב מתעצמים עוד יותר כאשר מתגלה כי צוואתו של אותו אדם מדירה או מנשלת את ילדיו או את בן/ת זוגו/ה או כאשר על פי החוק (חוק הירושה) יורשים את המנוח/ה צדדים, שאם ניתן היה לשאול לרצונו של המנוח/ה, הוא היה מתנגד לכך נחרצות.

האינסטינקט הראשון של אותו קרוב שמודר מהצוואה ו/או שמישהו אחר יורש את קרובו ע"פ החוק, שהלכה למעשה "לא מגיע לו" ברמת המוסר לא בעיני החוק, הוא למחות, לכעוס ולהביע את זעמו. במרבית המקרים זה יעשה באמצעות הליך משפטי של הגשת התנגדות לאותה צוואה במסגרתה נושל או מודר, או באמצעות התנגדות למתן צו הירושה, בהתאם לעילות הקבועות בחוק.

אולם, כידוע לכל, הליך משפטי לרוב נמשך שנים ארוכות ולא תמיד או בהכרח מביא לתוצאה הרצויה והמבוקשת בעת פתיחתו או הגשתו.

הליך משפטי עשוי לא רק להנציח את אותו כאב, כעס ועצב של המנושל אלא גורם, הלכה למעשה, לפיצול המשפחה, ולעיתים אף לפירוקה המוחלט וניתוק קשר של קרובים מדרגה ראשונה ויותר.

הליך משפטי גוזל מהצדדים בזבוז זמן רב, אנרגיה כסף ומשאבים נוספים.

חשוב לדעת ולהכיר, כי קיימת גם אפשרות אחרת ודרך אלטרנטיבית, מהירה, אפקטיבית ובעלות נמוכה באופן משמעותי דהיינו, הליך של גישור משפחתי בענייני ירושה.

כל הליך גישור מתאפיין ביתרונות של חסכון בזמן, משאבים, שליטה מלאה בתוצאה של ההליך וכדו', בהליך גישור משפחתי בענייני ירושה נוספות גם האפשרות למנוע פיצול או פירוק המשפחה ונתק, וגם האפשרות למציאת פתרון יצירתי, צודק, מעבר לעילות הרגילות הקבועות בחוק, תוך ניהול שיג ושיח האחד עם השני, ושמיעת רצונו הכנה והאמיתי של כל אחד מהצדדים, הכל עד אשר ימצא פתרון לסכסוך ששני הצדדים יצאו מרוצים ושלמים הימנו. פתרון כזה מאפשר לכל הצדדים לו לחיות בשלום הן עם הנסיבות הקשות של איבוד אדם קרוב, והן עם הצוואה שהותיר אחריו ו/או העדר קיומה של צוואה.

פוסטים נוספים שאולי תאהב