בית / שירותים / גישור גירושין ואחרי גירושין

גישור גירושין ואחרי גירושין


הליך גישור גירושין הינו הליך המאפשר לצדדים/ לבני זוג להגיע להסכמות בניהם באופן הוגן ומוסכם, בכל העניינים הנובעים מהקשר בניהם וכולל, בין היתר, את ענייני הפרידה/הגירושין, הילדים המשותפים והממון.

מטרתו של הליך גישור גירושין, הינו ליצור דיאלוג יעיל וענייני בין הצדדים על מנת להגיע להסכם כולל התואם ומותאם לצדדים ולצרכיהם.

בסופו של התהליך מנוסחות הסכמות הצדדים להסכם גירושין שיאושר ע"י ביהמ"ש ו/או בית הדין הרבני ויקבל תוקף של פס"ד מהערכאה המשפטית המתאימה.

הליך גישור גירושין מבוסס על שיתופם ומעורבותם המלאה של הצדדים, בסיועו של המגשר. תפקיד המגשר/ת, המחויב/ת לניטרליות ולסודיות, הינו לגשר על הפערים בין הצדדים באמצעות ניהול דיאלוג משותף, זיהוי הקונפליקטים בין הצדדים, מקורם ומתן דרכים אלטרנטיביות שיש בהם להוביל את הצדדים לפתרון המקובל על שני הצדדים.

הליך גישור גירושין הינו הליך חסוי ולכן מאפשר ניהול מו"מ פתוח וגלוי מבלי שניתן יהא לעשות בו שימוש בשום שלב שהוא בבית המשפט.

הליך גישור גירושין הינו ללא ספק תחליף הולם להתדיינויות בין כותלי בית המשפט ו/או בית הדין הרבני. הוא הליך מהיר, זול, מותאם ללוח הזמנים של הצדדים, מותאם לקצב של הצדדים, מאפשר לצדדים לקבל החלטות הנוגעות לעתידם ולעתיד ילדיהם, שליטה בתוצאות ההליך והחשוב מכל מאפשר לצדדים להימנע ממאבקים משפטיים ארוכים, יקרים ומתישים, אשר עלולים לפגוע בהם ובילדיהם.

להליך גישור לגירושין ניתן לפנות בטרם פנייה לערכאות המשפטיות, לאחר מכן ואף בעת ההליך המשפטי- למעשה, אף פעם לא מאוחר לפנות להליך גישור ואף רצוי.

גם לאחר הגירושין עלולות להתעורר אי הסכמות בין בני הזוג לשעבר בנושאים שונים. למשל, אי קיום של חלק  מהסכם הגירושין, שינוי משמעותי במצבו של אחד מבני הזוג, פרשנות כפולה, או השלמה של סעיפים חסרים בהסכם הגירושין או בפסק הדין.

שינויים עלולים לקרות גם במצבו של אחד ההורים כגון, נישואים ולידת ילדים חדשים, מעבר למגורים באזור רחוק בארץ או בחו"ל, פיטורין, או מחלה קשה וממושכת. שינויים אלו יכולים לגרום לקשיים בקיום הסכם הגירושין מבחינת עמידה בזמני השהות שנקבעו, בתשלום גובה דמי המזונות ועוד.

על מנת לנסות לפתור עניינים אלו בהדברות ותוך כדי העלאת רעיונות יצירתיים כדאי לפנות לגישור אחרי גירושין ולא להגיע להתדיינות בבית המשפט.

 

פוסטים נוספים שאולי תאהב